Język angielski – znajomość, która się liczy!

        Najlepszą rekomendacją języka angielskiego w naszym LO jest fakt , że ponad 95 % uczniów klas maturalnych wybiera go jako przedmiot maturalny na podstawie i około 70 % na rozszerzeniu. Jego popularność wiąże się również z wysoką zdawalnością na maturze, sięgającą nawet 100%!

     Lekcje języka angielskiego odbywają się w przestronnych, odpowiednio zaaranżowanych i wyposażonych pracowniach językowych. W każdej z nich znajduje się komputer oraz inny niezbędny sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowych technologii (TIK) w codziennej pracy. Są to tablice interaktywne, projektory i odbiorniki telewizyjne. Pracownie językowe które wykorzystują innowacyjne systemy multimedialne usprawniają i uprzyjemniają naukę. Takie pracownie językowe skutecznie skupiają uwagę uczniów i sprawiają, że chętniej podchodzą oni do wykonywania ćwiczeń. Programy językowe współpracujące z tablicą interaktywna podnoszą poziom merytoryczny prowadzonych zajęć poprzez zastosowanie zróżnicowanego i fachowego materiału. Odpowiednio dobrane programy podnoszą atrakcyjność zajęć. Stają się one absorbujące i są zachętą do dalszego zgłębiania wiedzy. Pracownie językowe z zastosowaniem nowoczesnych technologii dają doskonałe efekty w rozwoju uczniów, ułatwiają zapamiętywanie przez nich wielu informacji, a także zachęcają do intensywnej pracy. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.
Nauka w naszych pracowniach to komfort i wygoda!
Konkursy szkolne i pozaszkolne to kolejna atrakcja, która czeka na naszych uczniów. Dzięki temu mogą doskonalić swoje umiejętności językowe, rozwijać zainteresowanie oraz czerpać satysfakcję z wykorzystywania nowych technologii do efektywnej nauki języka angielskiego.
Dopełnieniem tych działań jest współpraca z uczelniami, British Council oraz wyjazdy na spektakle lub organizowanie przedstawień w naszej szkole.
                                                  Dołącz do nas i przekonaj się sam :)